#

Wdrożenie komputera w chmurze w firmie produkcyjnej

autor: Szymon Listwoń

| 2020-05-08 10:45:22

Firmy produkcyjne bazują na typowo specjalizowanym oprogramowaniu zarówno do nadzorowania procesu produkcji jak i sterowaniu poszczególnymi maszynami. W warunkach hali produkcyjnej komputery są narażone na specjalizowany sprzęt do pracy – wystarczy zwykły terminal do którego przyłączona jest klawiatura, myszka i monitory. Dowolny może być przydział osób do poszczególnych zadań lub aplikacji, ponieważ są one dostępne w chmurze cyfrowej. Programiści lubią pracować o różnych dziwnych porach, a e-pulpit daje tę możliwość w pakiecie. Elastyczny jest nie tylko czas pracy, ponieważ serwer w chmurze funkcjonuje całą dobę, ale i miejsce – dostępny jest z dowolnego miejsca: z domu, z pociągu w czasie wyjazdu służbowego lub hotelu w czasie wakacji za granicą.
Przy pracy programistów często zdarzają się wypadki związane z uszkodzeniem sprzętu – np. z powodu zalania płynem. W takiej sytuacji nic z efektów pracy nie ulegnie uszkodzeniu, gdyż wszystkie dane są po drugiej stronie kabla – w chmurze.
Dzięki dostępowi do e-Pulpit24 z dowolnej końcówki łatwo można aktualizować i zmieniać typ oprogramowania i dopasowywać do aktualnie realizowanego zadania.
Finalną prezentację przygotowuje się korzystając ze skumulowanych efektów pracy zespołu w tym samym miejscu gdzie były tworzone.