#

Wdrożenie komputera w chmurze w firmie programistycznej

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2020-05-08 10:44:29

Nasza firma e-Pulpit24 współpracuje z wieloma firmami programistycznymi. Pracują one na różnorodnych aplikacjach takich jak: wszelkiego rodzaju edytory, debuggery (programy służące do identyfikacji błędów w programach i systemach komputerowych), środowisk uruchomieniowych i testowych które możemy wgrać. Po przeniesieniu rozproszonych programów na centralny serwer można przeorganizować pracę biura. Kiedy do firmy zatrudniany jest nowy pracownik, swoją pracę może zacząć już od razu. Dlaczego? Ponieważ całe środowisko jakie jest mu niezbędne do rozpoczęcia pracy ma od razu gotowe na centralnym serwerze, gdzie nie jest niezbędny sprzęt specjalistyczny. Zostanie on uruchomiony nawet na zwykłym terminalu, do którego można podłączyć klawiaturę, myszkę i monitor. Do każdego pracownika można osobno podpiąć osobne aplikacje czy zadania, dzięki dostępności w chmurze cyfrowej. Korzystając z e-pulpitu programiści mają możliwość pracowania w każdym miejscu na świecie i o każdej porze dnia. Jakość wyposażenia nie jest w tym przypadku istotna. Dzięki komputerowi w chmurze można pracować na takich samych programach jak na najnowszym sprzęcie. Programistom zdarzają się przypadki losowe jakimi są np. zalania sprzętu czy inne uszkodzenia, dzięki zdalnemu pulpitowi nie ma żadnego problemu, aby odzyskać wszystkie dane oraz kontynuować pracę na innym urządzeniu, które ma dostęp do internetu. Komputer w chmurze można łatwo aktualizować czy zmieniać oprogramowanie i dopasowywać go do aktualnie realizowanych zadań.
Dzięki dostępowi do e-Pulpit24 z dowolnej końcówki łatwo można aktualizować i zmieniać typ oprogramowania i dopasowywać do aktualnie realizowanego zadania.
Finalną prezentację przygotowuje się korzystając ze skumulowanych efektów pracy zespołu w tym samym miejscu gdzie były tworzone.