#

Już nie zainstalujesz Windowsa bez konta Microsoft 😕 chyba, że zastosujesz mały trik podczas instalacji 😁

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-10-11 13:05:05

Do tej pory w trakcie instalacji systemu Windows 10 mogliśmy w prosty sposób zdecydować, czy chcemy założyć klasyczne konto lokalne czy też logować się za pomocą internetowego konta Microsoft. Teraz ta druga opcja stała się „jedyną słuszną”.

„Jedyną słuszną” przynajmniej według Microsoftu, który postanowił ukryć opcję wykorzystania konta lokalnego na ekranie rejestracji podczas instalacji systemu Windows 10. 

Windows 10 – konto lokalne niemile widziane

W ten sposób użytkownicy zostają wręcz zmuszeni do założenia konta online, co – bez większego zaskoczenia – nie spotkało się ze szczególnie pozytywnym przyjęciem ze strony osób zainteresowanych najnowszymi Okienkami.

Windows 10 konto online informatyka bydgoszcz

Wygląda to konkretnie tak, że w którymś momencie instalacji na ekranie pojawia się okno pod tytułem „Zaloguj się za pomocą konta Microsoft” i brak jest informacji o jakichkolwiek innych możliwościach. Można jedynie przejść dalej i podać dane logowania. Tak przynajmniej jest w wersji Home – w wariancie Pro natomiast występuje opcja „przyłączenia do domeny”.

Na szczęście jest sposób, by to obejść.

Jak zainstalować Windows 10 bez dodawania lub zakładania konta Microsoft

To sposób całkiem prosty: przy rozpoczynaniu instalacji należy nie łączyć się z Internetem (wypiąć przewód sieciowy albo też odmówić połączenia przez Wi-Fi). Wówczas podczas próby założenia konta online pojawi się informacja, że „coś poszło nie tak”, a następnie przejdziemy do ekranu tworzenia konta lokalnego. 

Windows 10 konto offline  informatyka bydgoszcz

Czy Microsoft w przyszłości zablokuje taką możliwość? To pytanie pozostaje na razie bez odpowiedzi…

Źródło:

benchmark.pl/aktualnosci/windows-10-stara-sie-wymusic-zalozenie-konta-online.html