Blog informatyczny

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o nowych technologiach.

Już nie zainstalujesz Windowsa bez konta Microsoft 😕 chyba, że zastosujesz mały trik podczas instalacji 😁

Microsoft postanowił ukryć możliwość wykorzystania konta lokalnego podczas instalacji systemu Windows 10. Aktualnie jedyną opcją jest skorzystanie z internetowego konta Microsoft. Znamy jednak małą sztuczkę jak je stworzyć i ominąć konto online.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-10-11 13:05:05

IBM uruchamia Centrum Obliczeń Kwantowych i udostępnia 10 komputerów

Nowe centrum powiększa największą na świecie flotę systemów obliczeń kwantowych do działalności komercyjnej i badawczej, która wykracza poza granice eksperymentalnych środowisk laboratoryjnych. IBM Quantum Computation Center będzie wspierać rosnące potrzeby społeczności ponad 150 000 zarejestrowanych użytkowników i prawie 80 klientów komercyjnych, instytucji akademickich i laboratoriów badawczych, aby rozwijać obliczenia kwantowe i odkrywać praktyczne zastosowania.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-10-04 12:29:51

USB4 –  będzie dużo szybciej

USB4 to kolejny ewolucyjny krok w kierunku USB, dający początek wielu nowym możliwościom technologii, która nas otacza, gdziekolwiek się udamy. Prawie każdy element nowoczesnej technologii ma jakąś formę obsługi USB, a USB-C otwiera drzwi do podłączenia monitora i więcej.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-09-20 13:43:37

Trzy podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z pendrive’a

Przenośne pamięci USB są przydatne zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Dane na nich przechowywane są często cenne i poufne. Ze względu na ich bezpieczeństwo warto mądrze korzystać z mediów i odpowiednio je chronić.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-09-06 13:32:59

Pamięć RAM – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Pamięć o dostępie swobodnym (RAM) jest jednym z najważniejszych elementów wszystkich urządzeń, od komputerów osobistych przez smartfony po konsole do gier. Bez pamięci RAM wykonywanie dowolnej czynności w dowolnym systemie byłoby znacznie, dużo wolniejsze. Brak wystarczającej ilości dla aplikacji lub gry, którą próbujesz uruchomić, może nawet uniemożliwić ich uruchomienie.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-08-02 13:07:19

Newsletter

Otrzymuj informacje o promocjach i kodach rabatowych