Blog informatyczny

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o nowych technologiach.

IBM uruchamia Centrum Obliczeń Kwantowych i udostępnia 10 komputerów

Nowe centrum powiększa największą na świecie flotę systemów obliczeń kwantowych do działalności komercyjnej i badawczej, która wykracza poza granice eksperymentalnych środowisk laboratoryjnych. IBM Quantum Computation Center będzie wspierać rosnące potrzeby społeczności ponad 150 000 zarejestrowanych użytkowników i prawie 80 klientów komercyjnych, instytucji akademickich i laboratoriów badawczych, aby rozwijać obliczenia kwantowe i odkrywać praktyczne zastosowania.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-10-04 12:29:51

USB4 –  będzie dużo szybciej

USB4 to kolejny ewolucyjny krok w kierunku USB, dający początek wielu nowym możliwościom technologii, która nas otacza, gdziekolwiek się udamy. Prawie każdy element nowoczesnej technologii ma jakąś formę obsługi USB, a USB-C otwiera drzwi do podłączenia monitora i więcej.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-09-20 13:43:37

Trzy podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z pendrive’a

Przenośne pamięci USB są przydatne zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Dane na nich przechowywane są często cenne i poufne. Ze względu na ich bezpieczeństwo warto mądrze korzystać z mediów i odpowiednio je chronić.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-09-06 13:32:59

Pamięć RAM – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Pamięć o dostępie swobodnym (RAM) jest jednym z najważniejszych elementów wszystkich urządzeń, od komputerów osobistych przez smartfony po konsole do gier. Bez pamięci RAM wykonywanie dowolnej czynności w dowolnym systemie byłoby znacznie, dużo wolniejsze. Brak wystarczającej ilości dla aplikacji lub gry, którą próbujesz uruchomić, może nawet uniemożliwić ich uruchomienie.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-08-02 13:07:19

Jak przygotować komputer na upalne lato?

Chociaż większość organizacji kładzie duży nacisk na chłodzenie centrów danych, czasem łatwo jest zapomnieć, że komputery stacjonarne również muszą być chłodzone. Nadmierne ciepło może spowodować uszkodzenie dowolnej liczby elementów sprzętowych. Oto kilka prostych wskazówek, jak utrzymać chłodzenie komputerów stacjonarnych podczas gorących letnich miesięcy.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-07-19 13:54:21

Newsletter

Otrzymuj informacje o promocjach i kodach rabatowych