Blog informatyczny

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o nowych technologiach.

USB4 –  będzie dużo szybciej

USB4 to kolejny ewolucyjny krok w kierunku USB, dający początek wielu nowym możliwościom technologii, która nas otacza, gdziekolwiek się udamy. Prawie każdy element nowoczesnej technologii ma jakąś formę obsługi USB, a USB-C otwiera drzwi do podłączenia monitora i więcej.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-09-20 13:43:37

Trzy podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z pendrive’a

Przenośne pamięci USB są przydatne zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Dane na nich przechowywane są często cenne i poufne. Ze względu na ich bezpieczeństwo warto mądrze korzystać z mediów i odpowiednio je chronić.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-09-06 13:32:59

Pamięć RAM – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Pamięć o dostępie swobodnym (RAM) jest jednym z najważniejszych elementów wszystkich urządzeń, od komputerów osobistych przez smartfony po konsole do gier. Bez pamięci RAM wykonywanie dowolnej czynności w dowolnym systemie byłoby znacznie, dużo wolniejsze. Brak wystarczającej ilości dla aplikacji lub gry, którą próbujesz uruchomić, może nawet uniemożliwić ich uruchomienie.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-08-02 13:07:19

Jak przygotować komputer na upalne lato?

Chociaż większość organizacji kładzie duży nacisk na chłodzenie centrów danych, czasem łatwo jest zapomnieć, że komputery stacjonarne również muszą być chłodzone. Nadmierne ciepło może spowodować uszkodzenie dowolnej liczby elementów sprzętowych. Oto kilka prostych wskazówek, jak utrzymać chłodzenie komputerów stacjonarnych podczas gorących letnich miesięcy.

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-07-19 13:54:21

Jak wybrać najlepszą kartę pamięci do aparatu? Wyjaśniamy oznaczenia kart SD

Jaka karta SD jest najlepsza? Co oznaczają te wszystkie informacje na jej etykiecie? Na co zwrócić największą uwagę?

autor: Krzysztof Błaszkiewicz

| 2019-06-21 13:35:20

Newsletter

Otrzymuj informacje o promocjach i kodach rabatowych