Blog informatyczny

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o nowych technologiach.

Relacja z 29 Finału WOŚP w Bydgoszczy

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami! Emocjom nie było końca, zebrana kwota jest ogromna za co również chcielibyśmy bardzo podziękować, bo wspólnymi siłami, wszyscy razem się do tego przyczyniliśmy. Ze względu na pandemię i przesunięty termin, tegoroczny finał był zupełnie inny, niż poprzednie. Nie zmienia to faktu, że cudowną atmosferę było czuć już od pierwszego wyjścia na ulice Bydgoszczy. Mieszkańców nie pokonał mróz, wszyscy bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek (nawet kilku) oraz udzielali nam krótkich wywiadów.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2021-02-04 08:13:09

Ostrzeżenie przed przekrętem na pulpit zdalny (remote access scam) !

W schemacie postępowań internetowych złodziejaszków zauważa się ostatnio nowy trend - oszustwa za pomocą zdalnego pulpitu. Oszuści kontaktują się ze swoją ofiarą podając się za pracownika instytucji oraz powiadamiając o usterce lub wyjątkowej okazji. Następnie proszą o zainstalowanie aplikacji zdalnego pulpitu i na oczach swojej ofiary okradają ją z posiadanych pieniędzy. Brzmi jak scenariusz z mało śmiesznej czarnej komedii, a to czarna rzeczywistość, którą gotują na nieuważnych cyberprzestępcy.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2020-12-23 08:29:44

Bez podpisu elektronicznego nie przystąpimy do przetargu!

Początek roku zazwyczaj wiąże się z czymś nowym. Dla sektora publicznego oraz wszystkich jednostek z nim powiązanych oznaczać będzie fundamentalne zmiany, które na podstawie przepisów znowelizowanej ustawy Prawa zamówień publicznych (Dz. U., poz. 2019 z dnia 11 września 2019 roku), wejdą w życie z pierwszym dniem 2021 roku. Nowe przepisy dotyczyć będą zarówno zamówień unijnych, jak i bagatelnych.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2020-11-12 10:20:52

Hackathon, czyli kuźnia informatycznych talentów

Bydgoski Klaster Informatyczny, stowarzyszenie rozwijające się prężnie od siedmiu lat, organizuje po raz czwarty wydarzenie, podczas którego spotykają się młodzi i utalentowani programiści. Po raz kolejny walczyć będą o tytuł najlepszych cyfrowego świata oraz wyjątkowe nagrody, w tym szansę na rozwój swojej kariery. Już pod koniec tego miesiąca, w dniach 20 – 21 listopada odbędzie się wyczekiwany przez bydgoski świat IT Hackathon.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2020-11-05 07:59:22

Podpis elektroniczny: jak wyrobić, co to jest, zastosowanie.

Wiele formalności załatwiamy dziś zdalnie, co wymusza stosowanie odpowiednich procedur bezpieczeństwa. W tym artykule opisujemy elektroniczny podpis kwalifikowany, który ma taką samą wartość prawną, jak podpis odręczny.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2020-09-11 09:23:11

Newsletter

Otrzymuj informacje o promocjach i kodach rabatowych