Blog informatyczny

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o nowych technologiach.

Jak zacząć streamować?

Wbrew pozorom do przeprowadzenia transmisji w internecie nie jest potrzebna duża ilość sprzętu. Oczywiście żeby stream był bardziej profesjonalny w odbiorze na pewno trzeba się liczyć z większym nakładem sprzętowym, natomiast do zwykłej transmisji tak naprawdę wystarczy nam już sam telefon komórkowy.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2021-03-15 11:54:18

Opieka informatyczna w firmie – Bezpieczeństwo

Opieka informatyczna to inaczej outsourcing IT. Jest to nowoczesna strategia zarządzania w firmach, kiedy to zadania związane z informatyczną działalnością firmy oddaje się na zewnątrz. Dzięki temu firma może w całości skupić swoje środki oraz zasoby w całości w obszarach, które stanowią podstawę jej działania. Opieka Informatyczna pozwala przede wszystkim na optymalizację kosztów oraz efektywniejsze zarządzanie przedsiębiorstwem dlatego coraz więcej właścicieli firm decyduje się na takie rozwiązanie.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2021-03-10 09:52:17

Co to jest discord?

Discord to bezpłatna aplikacja służąca do komunikacji głosowej, tekstowej lub wideo. Początkowo była to platforma wykorzystywana głównie jako czat dla graczy. Od kilku lat Discord wybierany jest przez znacznie szerszą grupę użytkowników, którzy tworzą najróżniejsze i najbardziej wymyślne grupy tematyczne.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2021-02-24 11:09:13

Relacja z 29 Finału WOŚP w Bydgoszczy

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami! Emocjom nie było końca, zebrana kwota jest ogromna za co również chcielibyśmy bardzo podziękować, bo wspólnymi siłami, wszyscy razem się do tego przyczyniliśmy. Ze względu na pandemię i przesunięty termin, tegoroczny finał był zupełnie inny, niż poprzednie. Nie zmienia to faktu, że cudowną atmosferę było czuć już od pierwszego wyjścia na ulice Bydgoszczy. Mieszkańców nie pokonał mróz, wszyscy bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek (nawet kilku) oraz udzielali nam krótkich wywiadów.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2021-02-04 08:13:09

Ostrzeżenie przed przekrętem na pulpit zdalny (remote access scam)!

W schemacie postępowań internetowych złodziejaszków zauważa się ostatnio nowy trend - oszustwa za pomocą zdalnego pulpitu. Oszuści kontaktują się ze swoją ofiarą podając się za pracownika instytucji oraz powiadamiając o usterce lub wyjątkowej okazji. Następnie proszą o zainstalowanie aplikacji zdalnego pulpitu i na oczach swojej ofiary okradają ją z posiadanych pieniędzy. Brzmi jak scenariusz z mało śmiesznej czarnej komedii, a to czarna rzeczywistość, którą gotują na nieuważnych cyberprzestępcy.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2020-12-23 08:29:44

Newsletter

Otrzymuj informacje o promocjach i kodach rabatowych