#

Relacja z 29 Finału WOŚP w Bydgoszczy

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2021-02-04 08:13:09

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami! Emocjom nie było końca, zebrana kwota jest ogromna za co również chcielibyśmy bardzo podziękować, bo wspólnymi siłami, wszyscy razem się do tego przyczyniliśmy. Ze względu na pandemię i przesunięty termin, tegoroczny finał był zupełnie inny, niż poprzednie. Nie zmienia to faktu, że cudowną atmosferę było czuć już od pierwszego wyjścia na ulice Bydgoszczy. Mieszkańców nie pokonał mróz, wszyscy bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek (nawet kilku) oraz udzielali nam krótkich wywiadów, które możecie zobaczyć na Facebook BluStreamTV oraz na naszym profilu na Tiktok blustreamtv_epulpit24.pl.

Relacja z dnia koordynatora wolontariatu BluStreamTV

Mój dzień zaczął się po godzinie 9:00, kiedy z moją towarzyszką dojechałam do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Jeszcze przed wejściem na transmisję na żywo, ustaliłyśmy nasz plan działania, który był nam potrzebny do nagrania wszystkiego co miałyśmy w planach. Zaczęłyśmy od nagrywek na naszego BluStreamowego Tiktoka. Nagrałyśmy przejazd konwoju, wywiady z osobami, które wrzucały pieniądze do puszek, całej ekipy w Miejskim Centrum Kultury oraz liczenie pieniędzy z puszek. Było świetnie zobaczyć jak przebiega liczenie pieniędzy z puszek.

@blustreamtv_epulpit24.pl

Relacja z WOŚP 🥰 Oglądaliście? #dc #dlaciebie #fyp #foryou Zapraszamy na fp BluStreamTV

♬ drivers license – Olivia Rodrigo

Atrakcje

Po wyjściu z MCK, podjechał konwój starszych samochodów, który mogłyśmy nagrać i zrobić zdjęcia. Wyglądał świetnie! Do tego wszystkiego, grał słynną melodię WOŚP. Nie zwrócił on tylko naszej uwagi, ale również innych ludzi, którzy znajdowali się w pobliżu i z chęcią zatrzymali się na krótką chwilę, aby zrobić zdjęcia. Ludzie, którzy prowadzili konwój, byli bardzo mili i uśmiechnięci. Widać było, że bardzo im się spodobało to co robią. Od rana wprowadzili nas w super nastrój, który trzymał nas do samego końca.

Co mieszkańcy uważają o WOŚP w Bydgoszczy?

Nastał bardzo stresujący moment (wbrew pozorom niepotrzebnie) – wywiady. Na początku byłyśmy zestresowane, nowa sytuacja, nie wiedziałyśmy jak kto się zachowa ani jak mamy zacząć. Tak jak napisałam wyżej – niepotrzebnie. Wszyscy byli bardzo mili, większość nam nie odmówiła i z wielką chęcią odpowiedzieli na nasze pytania. Niektórzy nawet sami do nas podchodzili, ponieważ sądzili że mamy puszki (przez to, że na plecach miałyśmy flagi WOŚP). Była to dla nas nowa sytuacja, pierwszy raz nagrywałyśmy przypadkowych dla nas ludzi, do tego publicznie! Było super, same byłyśmy z siebie dumne, że po pierwszym wywiadzie, wszystkie późniejsze przyszły nam z taką łatwością i bez stresu. Naszym ulubionym wywiadem jest zdecydowane Pan z kotem, który możecie zobaczyć na naszych social media! Mimo mrozu, wszyscy byli bardzo ciepło nastawieni, uśmiechnięci, biła od nich pozytywna energia, która przeszła również na nas. Po nagraniu wywiadów, poszłyśmy do miejsca, w którym było liczenie pieniędzy z puszek. Wszyscy byli tak energiczni i zadowoleni, że aż chciało się tam zostać na dłużej! Oczywiście również dołożyłyśmy swoją malutką cegiełkę i dostałyśmy zapas naklejek. Świetne uczucie dołożyć swoją małą część do tak wielkiej akcji. Jesteśmy pewne, że dobro do nas wróci! Nawet ze zdwojoną siłą.
Po powrocie do MCK, udzieliłam krótkiego wywiadu jako wolontariuszka z BluStreamTV. Byłam wtedy bardzo zestresowana, ale po pierwszym pytaniu wszystko zeszło. Mimo tego, że moją wypowiedzią było masło maślane to i tak jestem zadowolona, że podjęłam się tego wyzwania. Dzień dobiegł końca. Zmęczone, poszłyśmy na nasz pociąg i wróciłyśmy do domu.

To był świetny dzień.

31 stycznia był dniem intensywnym. Mimo wszystko, czas bardzo szybko minął. Śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy z siebie dumne, zadowolone i szczęśliwe. Uważamy, że jak najbardziej warto pomagać, także ja i moja towarzyszka bardzo was do tego zachęcamy! Mam nadzieję, że takich świetnych akcji będzie więcej a wy będziecie śledzić je razem z nami.