#

Jaki program księgowy insERT wybrać?

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2020-09-02 13:56:03

Prowadzenie biura księgowego z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania gwarantuje wyższy poziom efektywności oraz szersze możliwości obsługi klienta. Zastanawiając się nad wyborem programu księgowego, warto sprawdzić ofertę firmy InsERT. Podpowiadamy, na które rozwiązania zwrócić szczególną uwagę.

Oprogramowanie InsERT

Polska firma InsERT istnieje od 1992 roku, a jej pierwszym dużym sukcesem było wprowadzenie na rynek programu Subiekt. Przez kolejne lata byliśmy świadkami jej nieustannego rozwoju. Oferta jest skierowana przede wszystkim do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Lider tego segmentu w Polsce zatrudnia ponad 300 osób. 750 tysięcy sprzedanych licencji dla ponad 420 tysięcy firm to nie jedyna liczba, która mówi sama za siebie. Każdego dnia za pomocą oprogramowania InsERT wystawia się ponad… milion faktur!

InsERT nexo czy InsERT GT – który program wybrać?

Wielu klientów zastanawia się, który rodzaj programów oferowanych przez InsERT jest lepszy: nexo czy GT? Można spotkać się z różnymi opiniami, ale co istotne – w obu przypadkach można zdecydować się na wypróbowanie wersji testowej, jak również skonsultować ze specjalistami z
naszej firmy.

Wersje programów nexo są nowsze od GT, aczkolwiek w tym drugim przypadku zauważamy znacznie lepszą pracę na serwerach. Dlaczego? Ponieważ bazy danych znajdują się w chmurze, nie obciążając tym samym pamięci komputera. Tymczasem wybór InsERT nexo oznacza konieczność wygospodarowania na urządzeniu kilku gigabajtów pamięci.

Właśnie dlatego przy wyborze oprogramowania do biura księgowego warto zastanowić się nad kwestią sprzętową. Czy komputery, z których korzystasz, a także łącze internetowe, pozwalają Tobie i Twoim pracownikom działać w pełni efektywnie?

Poniżej przedstawiamy najważniejsze funkcje programów InsERT, rozwijanych zarówno w pakiecie nexo, jak i GT.

Subiekt

Program subiekt został stworzony z myślą o kompleksowej obsłudze punktów sprzedażowych oraz magazynów. W jego ramach obsługuje się kasę, ewidencjonuje asortyment czy tworzy raporty. Nowsze wersje oprogramowania cechują się jeszcze większą automatyzacją oraz wygodą użytkowania.

Rachmistrz

Rachmistrz GT jest również popularny i dostępny w pakiecie nexo. Służy przede wszystkim do:
• ewidencji podatku zryczałtowanego,
• prowadzenia księgi przychodów i rozchodów.
Korzystając z jego rozbudowanej funkcjonalności, możesz obsługiwać wynagrodzenia oraz pliki JPK_VAT, wysyłać wiadomości e-mail czy SMS do klientów czy wystawiać deklaracje dla ZUS.

Rewizor

Rewizor jest prezentowany jako „nowoczesny system finansowo-księgowy”, który służy między innymi do dekretacji, ewidencji VAT, sprawozdań, obliczeń, otwierania i zamykania ksiąg i wielu innych działań. Każdy użytkownik może przejść z księgowości uproszczonej na księgi rachunkowe.

Gratyfikant

Dla działu kadr, w ramach rozwiązań nexo lub GT, firma InsERT oferuje program Gratyfikat, który cechuje się bardzo intuicyjną i komfortową obsługą. To dzięki niemu możesz bez problemu korzystać z przypomnień, na przykład o wystawieniu PIT-11, analizować składniki wynagrodzenia czy ewidencjować godziny pracy.

Gestor

Każdy przedsiębiorca wie, jak istotne jest budowanie relacji z klientami. Program Gestor służy automatyzacji wielu procesów związanych między innymi z komunikacją, ofertami, planowaniem, promocjami czy ewidencjonowaniem i rezerwowaniem zasobów firmy.

Biuro

Program Biuro jest zaprojektowany z myślą o kompleksowym wsparciu pracy biura rachunkowego, dlatego jest zintegrowany z pozostałymi używanymi rozwiązaniami nexo lub GT. Niezależnie, czy chodzi o działania cykliczne, wzorzec klienta czy e-sprawozdawczość JPK_VAT – standardowe zadania wykonywane są w biurze rachunkowym szybciej, wygodniej i skuteczniej.

Jeżeli programy insERT nie spełniają Twoich wymagań, sprawdź nasze Top 5 programów księgowych! W artykule opisujemy : Mała Księgowość Rzeczpospolita, WAPRO ERP by Asseco, Comarch Optima oraz Sage Symfonia.