#

Jak Meta trader pracuje w chmurze?

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2021-08-17 08:48:57

Czy analizy giełdowe w chmurze są bezpieczne? Jak wykorzystać moc obliczeniową serwera do pracy platform giełdowych takich jak Meta Trader?

Meta Trader – co to jest? 

MetaTrader jest to jedna z internetowych platform handlowych do inwestowania na rynku Forex, CFD oraz futures, stworzona przez MetaQuotes. Umożliwia składanie zleceń i dokonywanie transakcji przez internet. Program ten pozwala szczegółowo monitorować cenę i rozwój na rynku przy pomocy wykresów. Użytkownik otrzymuje różnorodne powiadomienia, posiada możliwość ustawiania wskaźników, a także może bezpośrednio handlować. Należy podkreślić, że Meta Trader posiada rozbudowany zestaw wskaźników, które mają za zadanie ułatwić podejmowanie decyzji inwestycyjnych. 

MetaTrader jest programem stale rozwijającym się. Najnowsza wersja tego oprogramowania nazywa się MT5 i jest to potoczna nazwa “Metatrader 5”, która w swojej ofercie posiada dom maklerski TMS Brokers. Wersja ta zastąpiła MT4 która była dobrze znana w środowisku inwestorów na całym świecie. MT4 szybko zyskała popularność jak i zaufanie wśród inwestorów i stała się najczęściej wybieranym narzędziem służącym do handlu instrumentami finansowymi. 

Jakie udogodnienia posiada platforma MT5?

Dzięki niemu możliwe jest przeprowadzenie zaawansowanej analizy technicznej każdego dostępnego instrumentu finansowego. Kolejnym udogodnieniem jest korzystanie ze strategii automatycznych, które po zaprogramowaniu pozwalają na otwieranie i zamykanie pozycji po spełnieniu konkretnych warunków rynkowych. Możliwe jest także korzystanie z testera, który pokaże skuteczność wprowadzonego automatu. Jeżeli zostanie podjęta decyzja o wprowadzeniu rachunku w TMS Brokers możliwe będzie handlowanie za pomocą MT5 czy za pomocą aplikacji mobilnej TMS. Platforma gwarantuje dostęp do rynku walut, surowców, akcji oraz indeksów giełdowych jak i kryptowalut.

MetaQuotes Software Corp przygotowała wersję MetaTrader 5 demo – konto specjalnie dla początkujących inwestorów, demonstracyjne z wirtualnymi pieniędzmi doskonale sprawdza się w trakcie testowania strategii. Daje to możliwości na naukę lub testowanie wybranej metody inwestycyjnej bez najmniejszego ryzyka utraty realnych funduszy. 

Każdy inwestor powinien znać długoterminową rentowność swojej strategii handlowej przy znajomości kosztów.

Jak wykorzystać moc obliczeniową serwera do pracy Meta Trader?

Korzystaj z komputera w chmurze e-Pulpit24! Korzystając z naszego rozwiązania, praca MT5 wykonywana jest przy użyciu zasobów naszych serwerów. Logujesz się do swojego komputera w chmurze przez podłączenie pulpitu zdalnego i pracujesz jak na standardowym Windows’ie – tylko, że w chmurze! Sprawdź jak łatwo zalogować się do pulpitu zdalnego.

Należy pamiętać, że centralna jednostka obliczeniowa, w skrócie CPU, jest mózgiem całego komputera. Główne komponenty systemu, takie jak karta graficzna czy pamięć RAM polegają na instrukcjach otrzymywanych z procesora. Dlatego prawidłowe jego funkcjonowanie jest znaczące dla każdego użytkownika komputera. Kiedy komputer zaczyna się zacinać lub zawieszać, otwarte aplikacje nie reagują na sygnały wejściowe czy programy spowalniają się przy otwieraniu, przyczyną takiego działania może być wysokie obciążenie procesora. Odciążenie go nie należy do rzeczy łatwych i szybkich. Pracując na komputerze w chmurze e-Pulpit24 nie musisz martwić się przeciążeniem procesora. 

Kolejnym atutem połączenia MetaTrader z komputerem w chmurze jest oszczędność pamięci RAM. Aby zaoszczędzić pamięć RAM należy:

  • wyłączyć niepotrzebne programy podczas uruchamiania,
  • Wyłączyć niepotrzebne usługi,
  • zamknąć dodatkowe zakładki w przeglądarce,
  • używać aplikacji, aby wyczyścić pamięć,itp.

Dla inwestorów jest to ciężkie zadanie z powodu potrzeby używania kilku aplikacji, stron czy innych usług jednocześnie do kontrolowania swoich działań. W Data Center e-Pulpit24 korzystamy z terabajtów RAMu, więc jeżeli ‘zabraknie’ Ci pamięci RAM, dorzucimy Ci dodatkowe kilka giga!

Następnym ważnym elementem jest dysk. Istnieje wiele rzeczy, które mogą powodować 100 procentowe wykorzystanie dysku. Problem nie jest taki łatwy do rozwiązania, jak się wydaje. W przypadku kiedy procesy wymagają zbyt dużego wykorzystania zasobów dysku twardego komputer zaczyna znacznie zwalniać. Dla inwestorów jest to bardzo duży kłopot gdyż znacznie spowalnia to ich pracę. Dotyczy to urządzeń z klasycznymi dyskami HDD. Oferują mniejsze transfery oraz znacznie wyższy czas dostępu do plików, zdarza się to również w przypadku dysków SSD. Znalezienie problemu jest dopiero początkowym krokiem. Należy sprawdzić, dlaczego zużycie dysku nagle wzrosło i przywrócić wszystko do normy.

Omiń powyższe problemy, przetestuj e-Pulpit24 przez 14 dni za darmo bez dodatkowych formalności.

Komputer w chmurze i Meta Trader to idealne rozwiązanie dla wszystkich inwestorów, którzy często wyjeżdżają w podróże służbowe czy w przypadku kiedy nie zawsze mają ze sobą komputer. Dzięki temu połączeniu możliwe jest korzystanie z Meta Trader o każdej porze dnia i nocy (działa 24/7) z każdego miejsca, w którym mamy dojście do internetu. Można korzystać z niego z dowolnego urządzenia elektronicznego które posiada połączenie z internetem, co sprawia że możemy spokojnie przełączać się z komputera na telefon, z telefonu na tablet czy wiele innych możliwości. Kolejną jego zaletą jest gwarancja zabezpieczenia systemów, a nawet możliwość odzyskania utraconych danych dzięki kopii bezpieczeństwa.