Blog informatyczny

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o nowych technologiach.

Jak prowadzić firmę bez wychodzenia z domu?

W dzisiejszych czasach można już bez problemów założyć i prowadzić firmę bez wychodzenia z domu. Wszelkie czynności związane z tym umożliwia podpis kwalifikowany bądź profil zaufany. Możemy założyć z domu dwa rodzaje działalności gospodarczej. Przy takim rodzaju firmy warto pamiętać o wykupieniu serwera, hostingu oraz własnej domeny.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2021-03-22 13:06:49

Cyber Threats – Ransomware

Od dłuższego czasu obserwowaliśmy trend zwiększonej aktywności cyberprzestępców oraz ewolucji ich metod. Pandemia Covid-19 dołożyła nowy arsenał zagrożeń.Masowe przechodzenie w tryb pracy zdalnej oraz wynikający z wybuchu pandemii poziom dezinformacji natychmiast pobudził kreatywność przestępców i spowodował wzrost ilości zagrożeń na niewyobrażalną dotychczas skalę. Cyberprzestępcy stworzyli ransomware (znane również pod nazwą rogueware lub scareware).

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2021-03-17 07:49:32

Jak zacząć streamować?

Wbrew pozorom do przeprowadzenia transmisji w internecie nie jest potrzebna duża ilość sprzętu. Oczywiście żeby stream był bardziej profesjonalny w odbiorze na pewno trzeba się liczyć z większym nakładem sprzętowym, natomiast do zwykłej transmisji tak naprawdę wystarczy nam już sam telefon komórkowy.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2021-03-15 11:54:18

Opieka informatyczna w firmie – Bezpieczeństwo

Opieka informatyczna to inaczej outsourcing IT. Jest to nowoczesna strategia zarządzania w firmach, kiedy to zadania związane z informatyczną działalnością firmy oddaje się na zewnątrz. Dzięki temu firma może w całości skupić swoje środki oraz zasoby w całości w obszarach, które stanowią podstawę jej działania. Opieka Informatyczna pozwala przede wszystkim na optymalizację kosztów oraz efektywniejsze zarządzanie przedsiębiorstwem dlatego coraz więcej właścicieli firm decyduje się na takie rozwiązanie.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2021-03-10 09:52:17

Co to jest discord?

Discord to bezpłatna aplikacja służąca do komunikacji głosowej, tekstowej lub wideo. Początkowo była to platforma wykorzystywana głównie jako czat dla graczy. Od kilku lat Discord wybierany jest przez znacznie szerszą grupę użytkowników, którzy tworzą najróżniejsze i najbardziej wymyślne grupy tematyczne.

autor: Krzysztof Sobkowski

| 2021-02-24 11:09:13

Newsletter

Otrzymuj informacje o promocjach i kodach rabatowych